Menu

Výplně a estetika

V naší praxi zhotovujeme estetické fotokompozitní výplně (bílé plomby). Pomocí těchto moderních materiálů můžeme dostavět ztracené tvrdé zubní tkáně k nerozeznání od vlastních zubů.

Zub zhotovený podle pravidel anatomické stratifikace není rozpoznatelný barevně, tvarem ani funkcí.
Tyto výplně se hodí do předního i zadního úseku chrupu.

Pro kvalitní dlouhodobé působení výplně je nutné dodržet určitá pravidla při zhotovení. Například použití tenké gumové blány – kofrdamu (existuje latexová i nelatexová varianta). Tato gumová blána izoluje operační pole od slin a umožňuje nám práci v čistém a suchém prostředí.

Pracujeme výhradně čtyřručně (lékař a asistentka = 4 handed dentistry). Z toho profituje nejen lékař, ale hlavně pacient, který se netopí a může v klidu relaxovat během zubního ošetření.

Nelíbí se Vám tvar a postavení předních zubů? Jsou zuby poškozené? Ideální situace pro zhotovení estetických keramických faset. Jsou to tenké keramické destičky, které se lepí (adhezivně fixují) na Vaše zuby speciálním zubním lepidlem.

Do zadního úseku chrupu umíme zhotovit také amalgamovou výplň, která má při korektní indikaci velmi dlouhou dobu setrvání v dutině ústní. Používáme pouze kvalitní kapslový non gamma2 amalgam. Nevýhodou je estetika, i po vyleštění zůstává stříbrná barva.