Menu

Zubní kanálky

Ošetření kanálků je velmi důležitou součástí záchovné stomatologie. Jestliže přirovnám zub k domu, pak kanálky jsou základy tohoto domu. Všichni tušíme, co se stane, když se základy naruší...

K ošetření zubních kanálků v naší ordinaci používáme operační mikroskop Leica M320 s možností zhotovení fotek i videa během zákroku. Nutnost a potřeba zvětšení a kvalitního osvětlení je podmínkou, bez které ošetření nelze dělat s dlouhodobou prognózou. Potřebujeme tedy čas, zvětšení a izolaci zubu pomocí tenké gumové blány-kofrdamu.

MUDr. Tomáš Horák je spoluzakladatelem a nyní členem České endodontické společnosti (zkráceně ČES, z.s.), která se zabývá např. zvyšováním teoretické a praktické úrovně endodoncie. Ať už ve smyslu ošetření již nevitálního zubu, nebo předcházení ztrátě vitality (živosti) zubu.

Na našem pracovišti umíme předělat nevyhovující starou infikovanou kořenovou výplň. Infekce může způsobit zánět v kosti okolo zubu. Toto ošetření se jmenuje reendodoncie.

Používáme strojní a rotační (ocelové i nikltitanové) nástroje, kanálky plníme hermeticky 3D studenou a teplou gutaperčou. Pro stanovení délky kořenových kanálků používáme apexlokátor Raypex 4.